Platsen för alla bokälskare, sökare, säljare, köpare, företagare, författare och verksamma inom litteratur. Välkommen till Boktorget.se!

http://www.boktorget.se/components/com_adsmanager/images/default.gifSäljes


2892 Resultat 1501 - 1550 av 2892


Genial 1 (Génial 1 2a upplagan)

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
I nytt skick, köptes för 2 månader sen

150kr
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Genial 1 (Génial 1 2a upplagan)

Data

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Datorkunskap 2.0 Office 2007 windows XP
200kr
Kontakt:
Stad: Göteborg
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Madelene Högkvist
Telefonnummer: 0730486944
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Datorkunskap 2.0

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Datorkunskap 2.0 säljes för 200kr ny 250kr.
office 2007 windows XP
Kontakt:
Stad: Göteborg
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Madelene Högkvist
Telefonnummer: 0730-486944
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Personaladministration

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Säljer min personaladministrationsbok i praktiken. 2ookr
Gått kurs på Hermods.
ISBN nr978-91-47-07674-1
Kontakt:
Stad: göteborg
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Madelene Högkvist
Telefonnummer: 0730486944
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Studentlitteratur - billigt!

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Fastighetsköp
Grauers, Folke (2007)
ISBN 978-91-544-0047-8, 90 kr

Den nya familjerätten
Eriksson, Anders (2006)
ISBN 91-39-20419-7, 90 kr

Konsumenträtt
Grobgeld, Lennart (2005)
ISBN 91-39-10765-5, 175 kr

Doktorer, systrar och flickor: om informell makt
Lindgren, Gerd (1998),
ISBN/ISSN: 91-7798-532-X, 60 kr

I spetsen för sin flock: normer för svenskt management
Anders Källström (1995),
ISBN/ISSN: 91-7548-392-0, 90 kr

Jo, du kan! Mental träning
Paijkull, Maria, Uneståhl, Lars-Eric, 60 kr

CD skiva Mental grundträning - ett 7 veckors träningsprogram
Uneståhl, Lars-Eric, 70 kr

CD skiva Självbild- och målbildsträning – ett 6 veckors träningsprogram
Uneståhl, Lars-Eric, 70 kr

+ frakt

Samtliga böcker i bra skick med understrykningar
Kontakt:
Stad: Helsingborg
Kurs / Utbildning: Blandade kurser
Skola / Universitet:
Namn: Stina
Telefonnummer: 0739-720675
Kontakta annonsören via e-post
Studentlitteratur - billigt!

The Complete Works of Shakespeare

(Säljes / Skönlitteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Spring Books. Mycket fin bok, i fint skick. Säljes för 60 kronor +porto.
Kontakt:
Stad: Stockholm
Namn: Felicia
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
The Complete Works of Shakespeare

Michel Foucault - Vetandets arkeologi

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Moderna klassiker i storpocket från Arkiv förlag 2002. I nyskick, helt oläst. Säljes för 50 kronor + porto
Kontakt:
Stad: Stockholm
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Felicia
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Litteraturvetenskap

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Litteraturens historia i världen - red. Bernt Olsson, Ingemar Augelin. Norstedts förlag 2005, fint.skick. Säljes för 50 kronor + porto

Litteraturens historia i Sverige - red. Olsson & Augelin, Norsteds 1995. Sliten bok, och äldre upplaga än vad som står i litteraturlistorna på universiteten, men funkar bra ännu. Säljes för 20 kronor + porto.
Kontakt:
Stad: Stockholm
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Felicia
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Stoika Hristova - Danaë & Dylan

(Säljes / Skönlitteratur)
Rye förlag, 2002. Utgallrad biblioteksbok i mycket fint skick.
Kontakt:
Stad: Stockholm
Namn: Felicia
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Herman Bang - Tine

(Säljes / Skönlitteratur)
Roman från 1889. Förlaget Bra klassikers utgåva från 1976. Inbunden, mycket fint skick. Säljes för 15 kronor + porto .
Kontakt:
Stad: Stockholm
Namn: Felicia
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Kurslitteratur Gymnasiet/Komvux

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Säljer mina böcker jag använt en termin på Komvux. Samtliga böcker förutom Geografi A (övestrykningar odyl) är i toppskick. Hämtas i Norrköping eller skickas via post, men då tillkommer porto.

Affärsjuridiska problem, Liber
ISBN 978-91-47-10082-8
300 kr

Codex Rättskunskap, Gleerups
ISBN 978-91-40-64884-6
300 kr

Fönster mot datavärlden, Gleerups
(Windows 7/Office 2010)
ISBN 978-91-40-67597-2
250 kr

Datorkunskap 2.0
(Office 2003 - Windows XP)
ISBN 978-91-85989-04-1
200 kr

Geografi A, Almqvist & Wiksell
ISBN 91-21-21110-8
100 kr

Information & Layout A, Gleerups
ISBN 978-91-4065056-6
200 kr
Kontakt:
Stad: Norrköping
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Simone Johansson
Telefonnummer: 0703277738
Kontakta annonsören via e-post
Kurslitteratur Gymnasiet/Komvux

Grundkurs i statistik

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Grundkurs i statistik syftar till att :
Förklara statistiska begrepp och synsätt

Presentera vanligt förekommande statistiska beräkningsmetoder

Förmedla en kritisk inställning till siffermaterial

Ge inblick i statistisk undersökningsmetod
Kontakt:
Stad: Göteborg
Kurs / Utbildning: Specialpedagog
Skola / Universitet: Göteborgs universite
Namn: Katarina Björklund
Telefonnummer: 0739977458
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Att förstå skolan

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
En teori om skolan som institution och skolor som organisationer
Kontakt:
Stad: Göteborg
Kurs / Utbildning: Specialpedagog
Skola / Universitet: Göteborgs universite
Namn: Katarina Björklund
Telefonnummer: 0739977458
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Handledning i professionsgrupper

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
I denna bok presenteras en handledningsmodell vars syfte är att tillvarata och utveckla kompetensen i professionsgrupper som arbetar med människor. (Förskola, skola, omvårdnad och socialt arbete)
Liv Gjems
Kontakt:
Stad: Göteborg
Kurs / Utbildning: Specialpedagog
Skola / Universitet: Göteborgs universite
Namn: Katarina Björklund
Telefonnummer: 0739977458
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Nya perspektiv på organisation och ledarskap

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Bolman och Deal. Pris: 350 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Marketing an introduction

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Gary Armstrong och Philip Kotler. Pris: 350 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Marknadsundersökning - en handbok

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Lars Christensen, 2:a uppl. Pris: 250 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Kognitiv Psykologi - processer och störningar

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
David Groome. Pris: 200 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Textens hantverk - om retorik och skrivande

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Inger Lindstedt. Pris: 100 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Psykologi och kön - från könsskillnader till genusperspektiv

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Eva Magnusson. Pris: 200 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

På spaning efter gruppens själ - gruppen i teori och praktik

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Eric Olsson. Pris: 200 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

The network society

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Darin Barney. Pris: 300 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

The tourist gaze

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
2:a upplagan. John Urry. Pris: 150 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Psykologiska undersökningsmetoder - en introduktion

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Lage Wedin och Rolf Sandell. 2:a upplagan. Pris: 200 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Social psychology

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
David Myers, 2010.
Pris: 250 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Genus och Kultur i psykologi - teorier och tillämpningar

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Eva Magnusson och Jeanne Marecek.
Pris: 200 exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Practical Tourism Research

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Författare: Stephen L.J. Smith. 2010.
Pris: 300 kr exkl frakt
Kontakt:
Stad: Kalmar
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Cathrin
Telefonnummer: 073 8076842
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Psykologi, Filosofi Eng B

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Alla i FINT skick!

Progress Gold B + Vocabulary trainer + Student´s key.
ISBN: 978-91-44-03561-1
ISBN: 978-91-44-05071-3
ISBN: 978-91-44-05068-3
Nypris: ca 550 kr
Mitt pris: 400 kr + ev. frakt

Psykologi A+B
ISBN: 978-91-27-40858-6
Nypris: ca 370 kr
Mitt pris: 250 kr + ev. frakt

Filosofi; frågor & argument
ISBN: 91-978-622-4897-0
Nypris: ca 460 kr
Mitt pris: 250 kr + ev. frakt

Organisation och ledarskap
ISBN: 978-91-47-09030-3
Nypris: ca 510 kr
Mitt pris: 400 kr + ev. frakt
Kontakt:
Stad: Offerdal
Kurs / Utbildning: Gymnasienivå
Skola / Universitet:
Namn: Alexandra Jonsson
Telefonnummer: 0730878135
Kontakta annonsören via e-post
Psykologi, Filosofi Eng B

Kriminologi - Stockholms universitet

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Doing Criminological Research (Jupp. V, mfl) 2002 -100 kr

Crime Prevention ( Lab. SP) 2000 -150 kr

Övervakning och straff (Foucault. M) 2001 -75 kr

Crime Control as Industry (Christie. N) 2000 -200 kr

Samhällsvetenskaplig forskning (May. T) 2001 -150 kr

Mellan det triviala o det outsägliga (Liedman. S-E) 1998 -50kr

Artikelsamlingar (gäller fr.o.m 2002):
- I kriminologi I, allm. översiktskurs
- I kriminologi II, allm. översiktskurs
- Kriminalpolitik med åtgärdslära
- Metod A, kriminologi
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning: Kriminologi
Skola / Universitet: Stockholms universit
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Dental Hygiene theory and practice

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Michele Leonardi Darby, Margaret M. Walsh
Dental Hygiene Theory and Practice bok (ISBN 978-1-4160-5357-6) + procerured manual
(ISBN 978-1-4160-6100-7)
Third edition.
Nypris: 526 + 244 kr.
Understrykningar på ett par få ställen i boken, i övrigt i nyskick. Boken är inplastad.
Säljes tillsammans för 500 kr. Frakt med Schenker, paket stl L, 75 kr.
Köparen står för frakt, avhämtning går bra.
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Dental Hygiene theory and practiceDental Hygiene theory and practice

Personality Psychology

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Av: Buss Larsen
ISBN: 9780070164994
Pris: 300 kr
2010 by The McGraw Hill Companies, Inc.

Säljes till personer som är i Göteborg.
Kontakt:
Stad: Göteborg
Kurs / Utbildning: Psykologi
Skola / Universitet:
Namn: Maria
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Personality Psychology

Fantasyböcker säljes -Köp en eller flera

(Säljes / Skönlitteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Tides of darkness
Aaron Rosenberg
ISBN: 9781416539902
Pris: 40 kr
Pocket star books. 2007. 374 s. Pocket. 18x11cm. 195 gram. Gott skick.

Beyond the dark portal
Aaron Rosenberg & Christie Golden
ISBN: 9781416550860
Pris: 40 kr
Pocket books. 2008. 424 s. Pocket. 18x11cm. 215 gram. Gott skick.

Lord of the clans
Christie Golden
ISBN: 0743426908
Pris: 40 kr
Pocket books. 2001. 278 s. Pocket. 18x11cm. 146 gram. Gott skick.

Rise of the horde
Christie Golden
ISBN: 9780743471381
Pris: 40 kr
Pocket star books. 2007. 355 s. Pocket. 18x11cm. 195 gram. Gott skick.

The last guardian
Jeff Grubb
ISBN: 0671041517
Pris: 70 kr
Pocket books. 2002. 308 s. Pocket. 18x11cm. 161 gram. Gott skick.

Cycle of hatred
Keith R A Decandido
ISBN: 9780743471367
Pris: 40 kr
Pocket star books. 2006. 240 s. Pocket. 18x11cm. 142 gram. Gott skick.

The icewind dale triology -Collector’s edition
R A Salvatore
ISBN: 078691811X
Pris: 50 kr
Wizards of the coast. 2000. 1040 s. Häftad. 23x16cm. 1306 gram. Gott skick.

The cleric quintet -Collector’s edition
R A Salvatore
ISBN: 0786926902
Pris: 50 kr
Wizards of the coast. 1999. 1036 s. Häftad. 23x16cm. 1293 gram. Gott skick.

Legacy of the drow -Collector’s edition
R A Salvatore
ISBN: 0786929081
Pris: 50 kr
Wizards of the coast. 2003. 1077 s. Häftad. 23x16cm. 1334 gram. Gott skick.

Servant of the shard -Paths of darkness (book 3)
R A Salvatore
ISBN: 0786918780
Pris: 40 kr
Wizards of the coast. 2001. 359 s. Pocket. 18x11cm. 192 gram. Gott skick.

The spine of the world -Legacy of the drow (book 6)
R A Salvatore
ISBN: 0786914041
Pris: 40 kr
Wizards of the coast. 2000. 381 s. Pocket. 18x11cm. 208 gram. Gott skick.

The silent blade -The legend of drizzt (book 11)
R A Salvatore
ISBN: 0786913886
Pris: 40 kr
Wizards of the coast. 2001. 394 s. Pocket. 18x11cm. 213 gram. Gott skick.

Sea of swords -The legend of drizzt (book 13)
R A Salvatore
ISBN: 0786927720
Pris: 40 kr
Wizards of the coast. 2001. 410 s. Pocket. 18x11cm. 213 gram. Gott skick.

Promise of the witch-king -The sellswords (book 2)
R A Salvatore
ISBN: 0786940735
Pris: 60 kr
Wizards of the coast. 2005. 378 s. Pocket. 18x11cm. 195 gram. Gott skick.

Road of the patriarch -The sellswords (book 3)
R A Salvatore
ISBN: 9780786942770
Pris: 40 kr
Wizards of the coast. 2007. 375 s. Pocket. 18x11cm. 197 gram. Gott skick.

The thousand orcs -The hunters blades trilogy (book 1)
R A Salvatore
ISBN: 0786929804
Pris: 50 kr
Wizards of the coast. 2003. 367 s. Pocket. 18x11cm. 194 gram. Gott skick.

The lone drow -The hunters blades trilogy (book 2)
R A Salvatore
ISBN: 0786932287
Pris: 50 kr
Wizards of the coast. 2004. 370 s. Pocket. 18x11cm. 202 gram. Mycket gott skick.

The two swords -The hunters blades trilogy (book 3)
R A Salvatore
ISBN: 0786937904
Pris: 50 kr
Wizards of the coast. 2004. 376 s. Pocket. 18x11cm. 189 gram. Mycket gott skick.

The orc king -Transitions (book 1)
R A Salvatore
ISBN: 9780786950461
Pris: 40 kr
Wizards of the coast. 2008. 398 s. Pocket. 18x11cm. 213 gram. Gott skick.

The pirate king -Transitions (book 2)
R A Salvatore
ISBN: 9780786951444
Pris: 40 kr
Wizards of the coast. 2009. 396 s. Pocket. 18x11cm. 202 gram. Gott skick.

The ghost king -Transitions (book 3)
R A Salvatore
ISBN: 9780786952335
Pris: 80 kr
Wizards of the coast . 2009. 342 s. Inbunden. 24x17cm. 676 gram. Nära nyskick.

The well of eternity -War of the ancients triology (book 1)
Richard A Knaak
ISBN: 0743471199
Pris: 40 kr
Pocket star books. 2004. 370 s. Pocket. 18x11cm. 192 gram. Mycket gott skick.

The demon soul -War of the ancients triology (book 2)
Richard A Knaak
ISBN: 9780743471206.
Pris: 40 kr
Pocket books. 2004. 367 s. Pocket. 18x11cm. 190 gram. Mycket gott skick.

The sundering -War of the ancients triology (book 3)
Richard A Knaak
ISBN: 9780743471213
Pris: 30 kr
Pocket star books. 2005. 374 s. Pocket. 18x11cm. 189 gram. Mycket gott skick.

Day of the dragon
Richard A Knaak
ISBN: 0671041525
Pris: 40 kr
Pocket books. 2001. 378 s. Pocket. 18x11cm. 190 gram. Gott skick.

Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen. Köper du flera böcker samfraktar jag. Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad.
Kontakt:
Stad: Örebro
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Fantasyböcker säljes -Köp en eller fleraFantasyböcker säljes -Köp en eller fleraFantasyböcker säljes -Köp en eller flera

Böcker om New Age -köp en eller flera

(Säljes / Övrig litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
De nordamerikanska indianernas visdom
Steven McFadden
ISBN: 917151080x
Pris: 15 kr
Strömbergs bokförlag. 1996. 48 s. Inbunden. 13x9cm. 81 gram. Nyskick.

Lejonet -Sådan är du, stjärntecknen berättar
Ann Petrie
ISBN: 9132428588
Pris: 15 kr
Wahlströms. 1992. 119 s. Häftad. 15x11cm. 74 gram. Mycket gott skick.

Lejonet -Bernces astrologiserie
Linda Goodman
ISBN: 9146160086
Pris: 45 kr
Wahlström & Widstrand. 1991. 89 s. Inbunden. Kartonnage. 20x10cm. 134 gram. Nära nyskick.

The american ephemeris for the 20 th century -1900 TO 2000 AT NOON
Neil F Michelsen
ISBN: 0935127208
Pris: 70 kr
ACS Publications. 1996. 600 s. Häftad. 24x17cm. 941 gram. Mycket gott skick. Ägarsignatur.

Praktisk astrologi -Hur du ställer och tolkar ditt horoskop
Janis Huntley
ISBN: 9129617073
Pris: 18 kr
Rabén & Sjögren. 1993. 203 s. Inbunden. 22x14cm. 387 gram. Nära nyskick.

Häxans handbok
Kithara
Pris: 50 kr
ISBN: 9137112694
Forum. 1998. 157 s. Inbunden. 23x17cm. 528 gram. Nyskick.

Tarot -Häxans tolkning
Jolanda den tredje
Pris: 70 kr
ISBN: 9789119716729
Norstedts. 1997. 285 s. Inbunden. 24x15cm. 663 gram. Nyskick.

The goddess oracle -A way to wholeness through the goddess and ritual
Amy Sophia Marashinsky & Hrana Janto
Pris: 300 kr
ISBN: 1852308648
Element. 1997. 188 s. Häftad. 18x13cm. 491 gram. Nyskick. Inklusive 52 spådomskort i skyddsfodral.

Kristallernas visdom
Stephanie Harrison & Barbara Kleiner
Pris: 80 kr
ISBN: 9132323026
Wahlströms. 1998. 111 s. Inbunden. 24x22cm. 497 gram. Nyskick. Kristaller och healinghjul saknas.

Lär dig minnas dina tidigare liv -tolv utprovade metoder
Richard Webster
Pris: 50 kr
ISBN: 9789177113706
Richters. 2003. 191 s. Inbunden. 23x17cm. 465 gram. Nyskick.

Healing från visdomens källa
Ewa Forkélius
Pris: 38 kr
ISBN: 9789177157274
Richters. 2004. 259 s. Inbunden. 24x16cm. 512 gram. Nyskick.

Heliga kontrakt -vad du, och bara du, är ämnad att göra på jorden
Caroline Myss
Pris: 40 kr
ISBN: 9789177159506
Damm. 2007. 431 s. Pocket. 18x11cm. 223 gram. Nyskick.

Förunderligt och märkligt -En resa genom New Age Sverige
Lena Katarina Swanberg
Pris: 35 kr
ISBN: 9134519823
Bonnier Alba. 1977. 354 s. Inbunden. 30x16cm. 763 gram. Nära nyskick.

Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen. Köper du flera böcker samfraktar jag. Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad
Kontakt:
Stad: Örebro
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Böcker om New Age -köp en eller fleraBöcker om New Age -köp en eller fleraBöcker om New Age -köp en eller flera

Böcker om personlig utveckling -köp en eller flera

(Säljes / Övrig litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Sikta mot stjärnorna -eller konsten att bli en "gränslös" människa"
Wayne W Dyer
ISBN: 9137077503
Pris: 20 kr
Forum. 1981. 480 s. Pocket. 22x14cm. 713 gram. Hyfsat skick.

Älska dig själv -eller inte sämre än man gör sig
Wayne W Dyer
ISBN: 9137068415
Pris: 22 kr
Forum. 11 uppl. 1981. 277 s. Pocket. 22x14cm. 495 gram. Några understrykningar, ett löst blad men i övrigt i gott skick.

Mera självkänsla -i kärlek relationer, i föräldraskap, i arbetsliv
Mia Törnblom
ISBN: 9789172320888
Pris: 18 kr
Månpocket. 2006. 211 s. Pocket. 18x12cm. 130 gram. Mycket gott skick. Något gulnade sidor.

Angelägenheter -Finn ditt autentiska jag
Phillip C Mcgraw
ISBN: 9171396489
Pris: 10 kr
Brutus Östlings Bokförlag. 2004. 355 s. Pocket. 18x12cm. 213 gram. Gott skick. Lätt gulnade blad.

Relationsakuten
ISBN: 9172633557
Phillip C Mcgraw
Pris: 12 kr
Pan. 2003. 251 s. Pocket. 18x12cm. 139 gram. Nära nyskick. Något gulnade blad, annars i nyskick.

Energitjuvar -I familjen, i relationen och på jobbet
Ingalill Roos
ISBN: 9172320532
Pris: 10 kr
Månpocket. 2006. 205 s. Pocket. 18x11cm. 119 gram. Nära nyskick.

Lyckan, kärleken och meningen med livet
Elizabeth Gilbert
ISBN: 9100119547
Pris: 15 kr
Bonnierpocket. 2008. 339 s. Pocket. 18x11cm. 166 gram. Nära nyskick.

Grip livet! -En bok om att påverka sitt liv
Berit Mannseth
ISBN: 9189086392
Pris: 45 kr
Ordalaget. 2002. 166 s. Inbunden. 21x14cm. 327 gram. Nyskick

Ge svar på tal -Handbok i konsten att alltid veta bäst och platta till besserwissrar som tror att de gör det
Anders Mathlein
ISBN: 9789177387596
Pris: 120 kr
Schibsted förlagen. 2007. 106 s. Pocket. 18x11cm. 69 gram. Nyskick.

Testa dig själv -innan någon annan gör det
H J Eysenck
ISBN: 9151824779
Pris: 45 kr
Prisma. 6 uppl. 1991. 174 s. Inbunden. 22x14cm. 286 gram. Mycket gott skick.

Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen. Köper du flera böcker samfraktar jag givetvis. Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad
Kontakt:
Stad: Örebro
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Böcker om personlig utveckling -köp en eller fleraBöcker om personlig utveckling -köp en eller fleraBöcker om personlig utveckling -köp en eller flera

Engineering mechanics dynamics

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Av: J L Meriam & L G Kraige
ISBN: 047126606x
Pris: 240 kr
Wiley. 5 uppl. 2003. 710 s. Häftad. 26x21cm. 1218 gram. Nära nyskick.


Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen.

Köper du fler böcker samfraktar jag givetvis

Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad
Kontakt:
Stad: Örebro
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Engineering mechanics dynamics

Derivator integraler och sånt

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Av: Dunkels mfl.
ISBN: 9144014910
Pris: 200 kr
Studentlitteratur. 2 uppl. 2000. 654 s. Häftad. 16x13cm. 938 gram. Mycket gott skick.

Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen.

Köper du fler böcker samfraktar jag givetvis

Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad
Kontakt:
Stad: Örebro
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Derivator integraler och sånt

Calculus a complete course -student solutions manual

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Av: Robert A Adams
ISBN: 0201798034
Pris: 185 kr

Pearson Education Canada. 5 uppl. 2003. 328 s. Häftad. 28x21cm. 547 gram. Mycket gott skick.

Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen.

Köper du fler böcker samfraktar jag givetvis

Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad
Kontakt:
Stad: Örebro
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Calculus a complete course -student solutions manual

Calculus a complete course

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Av: Robert A Adams
ISBN: 0201791315
Pris: 220kr
Pearson Education Canada. 5 uppl. 2002. 999 s. Inbunden. 26x22cm. 2142 gram. Nära nyskick.

Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen.

Köper du fler böcker samfraktar jag givetvis

Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad
Kontakt:
Stad: Örebro
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Calculus a complete course

Matematik Startbok

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Se fler annonser från Annonsören
Av: Ekstig mfl.
ISBN: 9189104056
Pris: 130 kr
Bokförlaget KUB. 2003. 202 s. Häftad. 25x17cm. 430 gram. Mycket gott skick.


Fraktavgift tillkommer enligt Postens taxa: upp till 250 g 24 kr, upp till 500 g 36 kr. Försändelse med högre vikt enligt Postens portotabell eller Schenkers prislista, det som är billigast för köparen.

Köper du fler böcker samfraktar jag givetvis

Avhämtning är möjlig efter överenskommelse, då betalar du givetvis ingen fraktkostnad
Kontakt:
Stad: Örebro
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Hans Hellund
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
Matematik Startbok

Nya sociallagarna

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
nordström, C & Thunved, A
24 upplagan
Nyskick, inga markeringar
350 kr
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Rättsregler

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Introduktion till juridiken
Hydèn, H
5:e upplagan
100 kr
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Civilrätt

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Agell & Malmström
20:e upplagan
Några få understrykningar. 200 kr.
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Introduktion till organisationsteori

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Paul flaa m.m. uppl. 1998
Vissa markeringar med överstrykningspenna, 100 kr.
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Vid byråkratins gränser

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Säljes, 100 kr. Enstaka markeringar med överstrykningspenna.
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Vetenskapsteori för nybörjare

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
Säljes, bra skick dock vissa markeringar med understrykningaspenna. 100 kr.
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer:
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Invitation till sociolgi

( / Säljes)
förf. Peter L Berger. Prisma. 2003, fjärde upplagan.

100:-
Kontakt:
Stad: Jokkmokk
Namn: Karin Tuolja
Telefonnummer: 0705973247
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Internetgalaxen, reflektioner om internet, ekonomi och samhä

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
förf. Manuel Castells
100:-
Kontakt:
Stad:
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn:
Telefonnummer: 0705973247
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Economic geography third edition

( / Säljes)
förf. James O. Wheeler, Peter O. Muller
Grant Ian Thrall
Timothy J. Fik.
ISBN 0-471-53620-2
Oanvänd. 400:-
Kontakt:
Stad:
Namn:
Telefonnummer: 0705973247
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Sverige - en social och ekonomisk historia

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
förf. Susanna Hedenborg, Mats Morell (red.). Studentlitteratur. 2006. ISBN 91-44-03915-8. Oanvänd. 250:-
Kontakt:
Stad: Jokkmokk
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Karin Tuolja
Telefonnummer: 0705973247
Kontakta annonsören via e-post
nopic

Sverige - en social och ekonomisk historia

(Säljes / Kurs och Student litteratur)
förf. Susanna Hedenborg, Mats Morell (red.). Studentlitteratur. 2006. ISBN 91-44-03915-8. Oanvänd.
Kontakt:
Stad: Jokkmokk
Kurs / Utbildning:
Skola / Universitet:
Namn: Karin Tuolja
Telefonnummer: 0705973247
Kontakta annonsören via e-post
nopic

© Boktorget.se | info@boktorget.se